• Vianočné besiedky pre rodičov a starých rodičov

• Žiaci 1. A triedy pripravili pre svojich blízkych krásny vianočný program. Spievali zimné pesničky, hrali divadielko o snehuliačikovi a zvieratkách v lese. Na záver povedali vianočné vinše a priania.

V triede rozdali rodičom vianočné pohľadnice, ktoré vyrobili a prvýkrát aj sami napísali.

Prváci ponúkli hostí aj vlastnoručne upečenými medovníkmi.

Vianočný program prvákov

Vianočným programom urobili radosť žiaci 1.B svojim rodičom i starým rodičom.

• Let’s Sing!

• Let’s Sing je medziškolská súťaž v speve v cudzom jazyku, ktorú organizuje ZŠ Vajanského. Uskutočnila sa 14.12.2023. Našu školu reprezentovali 3 žiaci – Kamilka Oravcová /5.C/ s ruskou piesňou Jolačka, Miška Presperínová /7.C/ s anglickou piesňou Hallelujah a Kamilko Oravec /9.B/ s anglickou piesňou Vallhalla Calling a talianskou piesňou Bella Ciao. Súťažilo sa v troch kategóriách – anglický jazyk, cudzí jazyk a duety. V ťažkej konkurencii sa nám podarilo obsadiť dve 3. miesta. Miška Presperínová v kategórii anglický jazyk a Kamilko Oravec v kategórii cudzí jazyk. Srdečne gratulujeme!

• Lucie

• Aj tento rok chodili po našej škole Lucie zahalené v bielych plachtách a s husacím perom v ruke, ktorým z nás symbolicky zmietli zlé sily. Ďakujeme.

• ŠKD Slniečko - zdobenie stromčeka

• Už sme si spolu ozdobili náš ŠKD stromček. Ako výzdobu sme použili naše vianočné priania napísané na vianočnej ozdobe. Už len veriť, že sa nám všetko splní.

• Predvianočné prvácke čítanie

• V piatok 8.12. sa prváci stretli na predvianočnom čítaní príbehu o Kvakovi a Čľupovi spojeného s posedením pri teplom kakauku so šľahačkou a marshmallow cukríkami. Deti si stretnutie užili a už teraz sa tešíme na ďalšie.

• Zbierka hračiek

• Spoločne sa nám opäť podarilo naplniť ďalšie auto, ktoré poputuje do rodín a naplní detské oči radosťou a vyčaruje úsmev na tvári.

Ďakujeme patrí všetkým vám, ktorí ste prispeli do zbierky hračiek pre deti zo sociálne slabších rodín. Mesto Lučenec

• Strelecká súťaž

•  V dňoch 7.-8.12.2023 sa naši žiaci ako každoročne, zúčastnili postupových Majstrovstiev okresu v streľbe zo vzduchových zbraní. Súťažili v jednotlivcoch ako aj v družstvách a to v kategórii mladší žiaci a straší žiaci. Aj napriek ťažkým, zimným podmienkam vzorne reprezentovali našu školu, za čo boli odmenení výbornými výsledkami. V kategórii družstiev starších žiakov sme obsadili 1.miesto aj 2. miesto, v kategórii mladších žiakov družstiev 1. miesto. Jednotlivci mladšie žiačky 1. miesto a 3. miesto, staršie žiačky 3 .miesto, jednotlivci starší žiaci 1., 2., 4., 5. a 9. miesto mladší žiaci 5. a 7. miesto.

Družstvá:

Mladšie žiačky-

1.miesto-Kristínová

3.miesto-Vargicová

Gratulujeme žiakom ku krásnym výsledkom a k postupu na krajské kolo - držíme palce!

• Sviatok svätého Mikuláša v knižnici

• Sviatok svätého Mikuláša sme oslávili v Novohradskej knižnici, kde nám o ňom pani knihovníčka prečítala zaujímavý príbeh. Neskôr sme sa sami mohli rozbehnúť a nájsť si v regáloch knižky podľa svojej chuti. Je ich tam neúrekom. Na záver nás neminula sladká odmena.

• iBOBOR- vyhodnotenie

• Aj tento rok naši žiaci riešili úlohy vedomostnej súťaže iBobor . Zúčastnil sa opäť veľký počet žiakov, z nich úspešných riešiteľov bolo 97. Všetkým blahoželáme!

• Majstrovstvá okresu v plávaní

• Dievčatá aj chlapci reprezentovali našu školu na Majstrovstvách okresu v plávaní a boli veľmi úspešní.Šimon Šupica vyhral všetky disciplíny, v ktorých štartoval a veľkou mierou prispel aj k víťazstvu našich štafiet. Adam Gondáš, Andrej Kenický a dievčatá Simona Šuľajová, Ema Pračková, Natália Vinarčíková získali umiestnenia na stupňoch víťazov a dokopy si vylovili z plavárne v Rimavskej Sobote až 11 pódiových umiestnení. Za reprezentáciu školy všetkým ďakujeme.

• Všetkovedko

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci na prvom stupni zapojili do súťaže Všetkvedko. Súťažilo 55 žiakov. Držíme všetkým palce, aby boli úspešní.

• Náboj Junior

• Medzinárodná súťaž NÁBOJ JUNIOR sa koná súčasne v mnohých miestach po Slovensku, Českej republike a Poľsku. Dve hodiny, zaujímavé úlohy, nápady a tímová spolupráca. V tomto duchu sa niesla matematicko-fyzikálna súťaž, v ktorej nás reprezentovali  dva tímy žiakov 9.B triedy v zložení tím1: Viki, Zara, Maťka, Lea a tím2: Patrik, Barborka, Letícia, Emma. Za odvahu ukázať svoje poznatky a dôvtip pri riešení náročných úloh im patrí veľké ďakujem.

• Sniežik sa nám chumelí

• Tohtoročný prvý sneh nedal našim žiakom pokoja. Už cez veľkú prestávku volali kopy snehu žiakov von postaviť si snehuliaka, guľovať sa... Radosti a výskania nebolo konca... Dúfame, že snehová nádielka vydrží čo najdlhšie!

• Olympiáda z anglického jazyka - školské kolo

• Školské kolo olympiády z anglického jazyka sa konalo v dvoch kategóriách. Obidve kategórie si po vypracovaní písomných testov preverili svoje vedomosti aj v ústnej časti. Výsledky jednotlivých kategórií sú nasledovné:

Kategória 1A:

1. miesto – Viera Zábojníková ,2. miesto – Michaela Presperínová a Wendy Hamerská ,

3. miesto – Lucia Haláková a Alexandra Bogárová .

Kategória 1B:

1. miesto – Martina Kulichová , 2. miesto – Alžberta Kádasiová , 3. miesto – Andrej Strigač ,Michal Šuľan .

Výhercom srdečne blahoželáme! Súťažiacim, ktorí sa umiestnili na prvých miestach, budeme držať palce v okresnom kole!